Skuteczne ozonowanie

W ciągu ostatnich 2 lat czyli od rozpoczęcia pandemii Covid-19, wiele firm na świecie bez doświadczenia w branży generatorów ozonu rozpoczęło w bardzo szybkim tempie produkcję sprzętu do dezynfekcji w tym m.in. ozonatorów. Niestety duża większość tych urządzeń, to produkty słabej jakości do których produkcji użyto najtańszych komponentów. Niestety prowadzi to często do przegrzewania się urządzeń, dlatego przeważnie ich czas pracy jest ograniczony do godziny lub 90 minut, aby zapobiec pożarowi. Producenci natomiast lub co gorsza sami dystrybutorzy bardzo mocno zawyżają wiele parametrów urządzenia, kusząc ogromną wydajnością.

Jednymi z nich są przede wszystkim moc ozonatora wyrażona w gramach i przepływ powietrza wyrażony w m3. To wszystko ma wpływ na końcowe przekłamanie czyli wielkości pomieszczenia, które dany ozonator może wyozonować. W obecnych czasach, wiele osób decyduje się na zakup urządzeń właśnie po porównaniu danych technicznych, natomiast nikt się nie spodziewa, że w jednym z urządzeń mogą być one zawyżone. Jak sprawdzić czy ozonator jest dobry?

Urządzenia, w których są użyte dobre komponenty powinno posiadać minimum 100W mocy na każde 10G, dzięki temu możemy być pewni że zabieg ozonowania będzie skuteczny.
Jeżeli ozonator posiada 30000 mg/h (30G/h) oraz posiada poniżej 300W to oznacza, że albo są użyte słabej jakości komponenty albo któryś z parametrów jest przekłamany. Im mniej „Watów” tym gorzej.
Przeważnie parametr poboru mocy nie jest zawyżany, ponieważ po zakupie można w łatwy sposób można go zweryfikować podłączając urządzenie do watomierza.

Model

 

 

 

 

 

Ilość Wat (W) na 10G

Obsługa za pomocą pilota lub wifi

Filtr wstępny

Produkcja ozonu

PRO-10G

Ilość Wat: 110W

Pilot w zestawie:

Filtr wstępny: ✔️

Produkcja ozonu: 10G

849 zł

DO PRODUKTU
PRO-10 Smart
Promocja!
New

Ilość Wat: 110W

Filtr wstępny: ✔️

Filtr wstępny: ✔️

Storage: 10G

999 zł

DO PRODUKTU
PRO-20G

Ilość Wat: 135 (270)W

Pilot w zestawie: ✔️

Filtr wstępny: ✔️

Storage: 20G

1200 zł

DO PRODUKTU
PRO-28G

Ilość Wat: 125 (350)W

Pilot w zestawie: ✔️

Filtr wstępny: ✔️

Storage: 28G

1350 zł

DO PRODUKTU